14 راهکار طبیعی و 5 روغن مفید برای تقویت ابرو که باید بشناسید دیجی‌کالا مگ

معمولاً پنج تا شش روز طول می‌کشد تا موهای ابرو پس از برداشتن دوباره رشد کنند. اگر به طور مکرر و در مدت زمان کوتاه ابروهای خود را بردارید، دوباره رشد نمی‌کنند، زیرا فولیکول‌های مو کاملاً آسیب دیده‌اند. تمام دوره‌های آموزش آرایشگری به صورت تئوری و عملی، متناسب با نیاز بازار کار و همراه با ارائه مدرک رسمی و معتبر فنی و حرفه‌ای در انتهای دوره می‌باشد. هنرجویان بعد از گذراندن دوره‌ها نیز تا زمان ورود به بازارکار با جلسات پشتیبانی و رفع اشکال رایگان مورد حمایت آموزشگاه خواهند بود. گل گیس ، بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران، با بیش از 15 سال سابقه، بیش از 42 دوره آموزش آرایشگری در سطوح مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌کند. این دوره‌ها در لاین‌های آرایشگری مختلف از جمله آموزش انواع خدمات ناخن، خدمات مو، خدمات پوست، خدمات آرایش صورت و نیز انواع اکستنشن ارائه می‌شود.

هر روز روغن کرچک را روی ریشه های ابرو بزنید، تا رشد آن افزایش پیدا کند و همچنین این کار تضمین می کند که ابرو ضخیم و محکم شوند. پنجمین راهکار خانگی و بدون دردسر برای پرپشت کردن ابرو، استفاده از زرده تخم مرغ است است. از آن‌جایی که تارهای موی ابرو از پروتئین کراتین ساخته شده‌اند و تخم مرغ منبع غنی از پروتئین است، این ماده کمک شایانی به رشد و قوی‌تر شد ساقه موها می‌کند. با این محصول جدید دیگر نیازی نیست ابروهایتان را برای پهن و پرپشت نشان دادن تاتو کنید یا از مداد ابرو استفاده کنید. کافی است فرچه را در ظرفی که پر از فیبرهای سنتتیک و ژل مخصوص است فروکنید و روی ابرویتان بکشید تا ابروی شما با ظاهری کاملا طبیعی پر به نظر برسد. البته تنها مشکلی که فعلا به آن اشاره شده رنگ تیره این فیبرهاست.

روغن‌های گیاهی مانند روغن بادام تلخ، روغن کرچک، روغن نارگیل و روغن زیتون به دلیل داشتن منابع غنی از ویتامین‌ها به تقویت تارهای مو کمک کرده و از ریزش ابروهای شما جلوگیری می‌کنند. بنابراین زمانی که ابروها عاری از هرگونه مواد آرایشی بوده و به خوبی تمیز و شسته شده‌اند، مقداری از این روغن‌ها را روی ابروهای خود بمالید و اجازه دهید تا به خوبی جذب ریشه موها شود. از طرف دیگر، پروتئین‌ها و مواد مغذی موجود در این روغن؛ از جمله ویتامین E باعث رشد سریع و سالم ابرو می‌شوند. شما می‌توانید روغن نارگیل را هر روز روی ابروهای خود بزنید اما با استفاده از این روغن حتی دو الی سه بار در هفته می‌تواند تاثیر شگفت‌انگیز پرپشت شدن ابرو را مشاهده کنید. این روش‌ها شامل درمان‌های خانگی، داروهای تقویت رشد مو و راهکارهای مرسوم جهت پرپشت کردن ابروها بود که با هم بررسی کردیم. در انتهای مقاله نیز یک قطره برای پرپشت شدن ابرو با نام قطره بلفارول که یک محصول گیاهی بدون عوارض است، به شما معرفی کردیم.

توجه داشته باشید که روغن کرچک خالص می‌تواند باعث التهاب و تحریک پوست شود اگر به آن حساسیت داشته باشید. حتما قبل از استفاده آن را تست کنید تا مطمئن شوید که حساسیت ندارید. پسوزیاریس یکی دیگر از مشکلات خودایمنی است که باعث رشد غیرطبیعی سلولی می‌شود. مشخص نیست که چه عاملی باعث ایجاد دوره‌های عودکننده‌ی بیماری می‌شود. اما وقتی بیماری فعال نباشد رشد موها به حالت عادی برمی‌گردد.

به طوری که اغلب آن ها در جستجوی راهی برای رشد سریع و پرپشت کردن ابروهای خود هستند. ریزش و کم پشت بودن ابروها ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اما خوشبختانه روش های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد. در این مقاله ضمن بررسی دلایل ریزش ابروها، راهکارهای ساده و خانگی را برای پرپشت شدن ابروها بیان می کنیم. بکارگیری این راهکارها به شما کمک می کند تا دوباره ابروهایی پهن و زیبا داشته باشید.

سپس صبح که بیدار شدید، آن را با یک شوینده مخصوص صورت بشویید. خوشبختانه راه‌های نسبتا ساده‌ای برای رسیدن به ابروهای پرپشت و زیبا وجود دارد و قرار است در اینجا به شما معرفی شود. درست برداشتن ابرو هم یکی از مهمترین ملاک های نشان دادن ابروهای پرپشت است. اگر نمی دانید چطور ابروهای خود را بردارید حتما آموزش ببینید یا به یک متخصص آرایشگر مراجعه نمایید. پرپشت شدن ابرو در یک هفته با انجام برخی از کارها امکان پذیر است.

اما این چرخه به طور متوسط از دو تا چهار هفته طول می کشد. چنانچه ریزش ابروها از بیماری خاصی نشات می گیرد، باید ابتدا بیماری خود را درمان کنید. ولی اگر مشکل خاصی وجود ندارد می توانید از روش های ارائه شده در این مقاله استفاده کنید. در ادامه رایج ترین راهکارهای خانگی پرپشت شدن ابرو را بررسی می کنیم. البته هنگام حذف موهای زائد در اطراف پلک‌ و چشم‌ها دقت داشته باشید که موهای خط اصلی ابروها را از بین نبرید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار