۱۰ ترفند هوشمندانه برای طراحی داخلی منزل ایرانی

در موضوع دکوراسیون داخلی بعد از تصمیم گیری همه مراحل گفته شده در این مقاله، در مبحث مبلمان منازل شما، نوع رنگ بندی مبل نیز به کار می آید که نسبت به دیگر مسائل پر رنگتر خواهد بود. استفاده از حداکثر فضا برای وسایل باعث میشود سطح پیشخوان شما هرچه خلوت تر بنظر برسد و این یک نکته مثبت خواهد بود. اگرچه طراحی داخلی خانه ها در گذشته از سادگی و جذابیت زیادی برخوردار بود ، اما استفاده از انواع طرح های مدرن و شیک امروزی و نیز استفاده از آنها در کنار سبک سنتی قدیم ، موجب شده است تا زیبایی منازل دو چندان شود. در بسیاری از منازل ایرانی نیز گلیم یا فرش دستباف ایرانی را قاب میگیرند و به عنوان یک اثر هنری در دکوراسیون داخلی منزل خود از آن استفاده میکنند. در طراحی دکوراسیون داخلی به حمام توجه ویژه ای می شود، چرا که باید آرامش بخش و لذت بخش باشد و به عنوان یک فضای خصوصی در خانه ، خستگی و کلافگی شما را از بین ببرد و حس و حالی تازه به شما ببخشد.

میتوانید از آنها جهت تزئین دیوار، کف، مبلمان و … برای ساخت آنها از چوب و فلز استفاده شد. البته برای استفاده از رنگ قرمز لازک است کمی جرأت به خرج دهید. البته باز هم دیوارهای خالی داریم که میتوانیم از آنها استفاده کنیم برای جانمایی کنسولهای کمدی که بتوانند سرویس بدهند به فضای ما و منطقه ناهارخوری کاملی را برایمان ایجاد کنند. در این سبک از طراحی، المان هایی به کار گرفته می شود که ریشه در فرهنگ و فضای سنتی ما دارد.

دکوراسیون داخلی خانه ی کوچک

قوانین مشخصی برای چیدمان آن وجود دارد و انعطافپذیری سبک امروزی نسبت به مدرن بیشتر است و علاقه و تمایلات بهروز مردم در آن گنجاندهشده است. کلیک کنید و جزییات بیشتر از طراحی آپارتمان مسکونی را مشاهده کنید. • هیچ کدام از ساکنین آپارتمان حق تصرف و واگذاری مشاعات را ندارند. هیچ چیز مانند یک کاسه زیبای قدیمی حسی از گذشته را در فضا ایجاد نمیکند. همۀ چیز ساده و بدون اضافه کاری ساخته شده هست . به همین ترتیب در چیدمان مدرن شاهد مبلمان راحتی تک رنگ، پرده های حریر و ساده، رنگ بندی روشن یکدست و به طور کلی لوازم ساده تری که جزئیات ظریف و کمی دارند، هستیم. رقص نور را در خانه ایرانی با وسایلی ساده و ارزان ببینید.

دکوراسیون داخلی منزل جدید و شیک

این افراد نیاز به تحصیلات آکادمیک ندارند و بعد از شرکت در برخی دورههای کوتاهمدت، در بخشی از پروژه به شرکتهای طراحی داخلی کمک میکنند. بهترین شرکت طراحی خانه دوبکس کجاست؟ بنابراین این حالت، بهترین خروجی است که میتوانیم از فضای موجود، بگیریم. این موضوع که فضای دکوراسیون داخلی تجاری فکر شده باشد بسیار مهم می باشد. امروزه انواع دیوارپوش ها با طرح آجرهای دکوراتیو و نصب بسیار آسان در بازار موجود است. یکی دیگر از ایدههایی که میتوانید برای اجرای دکوراسیون داخلی ساده از آن بهره ببرید، تغییر چیدمان مبلمان و یا لوازم دکوراتیو است. اینگونه طراحی یکی از روش ها های سنتی ساخت انواع وسایل دکوراتیو در ایران است که امروزه طرفداران زیادی جهت تزئین دیوار به سبک سنتی دارد.

طراحی داخلی خانه قدیمی

در بحث فرم گرایی نیز بهتر هست طراحی فرمی ساختمان دوبلکس متناسب با ابعاد سایت پلان ، شرایط مالی کارفرما ، اقلیم منطقه ، توپوگرافی زمین انجام شود . به طور معمول فرم به پوسته بیرونی نما نسبت داده می شود، در حالی که فضای داخلی هم، فرم خاص خود را می طلبد. زیرا خود قسمت پذیرایی منزل، فضای بزرگی را میطلبد و اولین ایراد این است که ما در اینجا پذیرایی را به سمت اتاق خواب ها بردهایم و اصلاً فضا گنجایش دو بخش به این شکل را ندارد.

بـه اسانی از این ایده پردازی بر روی دیوار کنار پله نیز می توانید استفاده کنید. لیوان شماره دو نشان میدهد که ما از همه ظرفیت فضای خود استفاده نکردهایم که خب این هم بد است. پرده در دکوراسیون سنتی ایرانی در هر کجای منزل که فضای خالی بر روی دیوار وجود داشت، به کار می رفت. گیاهان علاوه بر بخشیدن انرژی های مثبت به فضا باعث تصفیه هوای خانه نیز میشوند. علاوه بر این بعضی از اجزا قابل احترق بوده كه رعایت اصول و ملاحظات ایمنی را حتمی و ضروری می سازد. اصطلاح دکوراتور داخلی نیز نشان میدهد تمرکز بر جنبههای زینتی و متحرک از داخل کابین، مانند رنگ، مبلمان، مبلمان قالبگیریهای و قاب سازی، طراحی دارد. لیوان شماره سه هم دارد نشان میدهد که ما از فضا به طور متناسب استفاده کردهایم. یا از تابلوهایی در ابعاد بزرگ و سازگار با طرح و رنگ مبلمان استفاده کنید.

طراحی فضای داخلی خانه دوبلکس

در اینجا رنگ دیوارها و کمد خاکستری بسیار کم رنگ است. اشکال دیگری که در تصویر دیگری از خانه مشاهده میکنید، این است که قسمتی از آشپزخانه، کاملاً با سبک مدرن، دیزاین شده است. اکنون می توانید چند صفحه بازی کاملاً لوکس مانند تخته نرد و شطرنج مرمر یا تابلوهای عتیقه پیدا کنید و از آن استفاده کنید که علاوه بر سرگرمی به فضا ابهت و زیبایی می بخشند. اگر تصمیم به طراحی دکوراسیون خانه به سبک ایرانی را دارید از استفاده از آنها غافل نشوید. یعنی ما کلاً دو فضا داریم که یکی از آنها اختصاص پیدا کرده است به نشیمن و دیگری اختصاص پیدا کرده است به ناهار خوری. معمولا خانه هاي دوبلکسی که به سبک کلاسیک طراحی و ساخته میشوند، هزینه بالاتری را به خود اختصاص میدهند، گرچه باید این امر را متذکر شد که لزوما صرف هزینه بالا ملاکی بر بهتر بودن ساختمان دوبلکس از رغبایش نیست.

طراحی معماری خانه دوبلکس، فرم گرایی یا عملکردگرایی؟ در بحث عملکردگرایی ساختمان هاي دوبلکس توصیه میکنیم تقسیم فضاها را از طریق یک لابی با شکوه انجام دهید . در واقع ما فضایی داشتهایم که میتوانستیم آن را به دو یا سه فضا تقسیم کنیم و باقی مانده آن خالی است. اگر ما این لیوانها را فضایی که در اختیار داریم در نظر بگیریم و میزان آبی که درون لیوانها ریخته شده را لوازم و دکوراسیونی در نظر بگیریم که مجاز هستیم، استفاده کنیم، عکس شماره یک یا همان لیوان اول، به ما نشان میدهد، فضایی داریم که خالی است و ما از آن استفاده نکردهایم. استفاده کنید. حتی میتوانید با آنها کوسن های سنتی و بسیار زیبا بدوزید. به همین خاطر فضای داخلی بسیار دلباز و روشن جلوه میکند و شاهد نقطه تاریکی در داخل منزل نیستیم. یکی از پرطرفدارترین زمینه های بهینه سازی فضای خانه این روزها دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان ها می باشد و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به جای اینکه به طراحی داخلی خانه و ساختمان دست بزند، با وسایل و عناصری که در یک محیط وجود دارند، سر و کار دارد.

طراحی داخلی منزل قیمت

نصب آینه مقابل تخت خواب یکی از اشکالات بزرگ در علم فنگ شویی است سعی کنید آینه را در جایی از اتاق خواب خود قرار دهید که منعکس کننده نمای زیبایی از اتاق باشد و یا بتواند نور طبیعی ورودی به اتاق را منعکس و دو برابر نماید.شما می توانید با قرار دادن یک آینه قاب شده بزرگ که دارای قابی نفیس و شکیل روی یک میز گرد که با یک رومیزی زیبا مزین شده است یک نقطه کانونی زیبا در دکوراسیون اتاق خواب خود بوجود آورید. شما میتوانید هر وسیلهای را که از ایام گذشته به یادگار نگه داشتهاید در این کمدهای تزئینی نگهداری نمایید و به این ترتیب فضاسازی سنتی منزل خود را با نوستالژی همراه کنید.

از طرفی سمت راست تصویر که اختصاص دارد به فضای آشپزخان را ما اختصاص میدهیم به فضای ناهار خوری Dining Room. در تصویر سمت راست فضا کمی رسمیتر است که احتمالاً با توجه به نیاز و تعداد مهمانها به این شکل چیدمان شده است. پیت موندریان تابلوهای خود را در چند مرحله تکمیل می کرد و به پایان می رساند، او ابتدا عناصر را به سطوح غیر هم فرم تجزیه می کرد و سپس با تفکیک رنگ ها، مرحله به مرحله پیش می رفت. حال در تصویر بالا می توان این تصور را به صورت واقعی مشاهده کرد.

شما دارد و بهتر است رنگ کابینت های آشپزخانه با رنگ تم کلی منزل هارمونی داشته باشد و یا به صورت مکمل یا … برخی دیگر از اشخاص الوارها و شاخهها را برش زده یا با اصلاح برخی از نقاط آنها، به صورت نیمه کار شده در دکور چوبی یا حتی مبلمان چوبی ویلا یا خانه مورد استفاده قرار میدهند که این نوع از طراحی داخلی هم شیوهای مدرن محسوب میشود. میتوانید از انواع گلدان های آپارتمانی جهت زیبایی دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

اما با استفاده از ترکیب رنگ های مناسب نتیجه کار بینظیر خواهد شد. استفاده از چانکی بافتنی حس گرمی بی نظیری به فضا میدهد. بهرهگیری از رنگ بندی قهوه اي و سفید به نظم و خلوت نگه داشتن دکوراسیون داخلی کمک شایانی کرده هست . در سبک ویکتوریایی یا سبک رمانتیک سنتی، دکوراسیون به نظم و ترتیب اشاره دارد. تصویر لیوان سمت راست هم دارد به ما دقیقاً حالتی را نشان میدهد که مانند دکوراسیون مورد بحثمان است. در تصویر سمت راست یک ست کامل مبلمان را آوردهایم و از آنجایی که معمولاً ستها ۸ نفره هستند، ما پیشنهاد سمت چپ را هم برای این فضا ارائه کردهایم. استفاده از این نقاشی ها جهت زنده کردن فرهنگ ایرانی و یا تاریخ حماسی ایران در خانه شما بسیار مناسب است.

طراحی داخلی منزل آپارتمانی

عکس بالا نمایی از یک ساختمان دوبلکس کلاسیک هست . بهرهگیری از راه پله هاي گرد در اکثر مواقع بیشترین جذابیت را به خانه هاي دوبلکس می بخشند اما در تعداد زیادی از موارد باعث ایجاد فضاهای پرتی نیز میشوند . بکارگیری ایده های کاربردی می تواند فضا را در خانه های کوچک بزرگتر نماید. ممکن است شما ایده ها و آرزوهای بسیاری برای دکوراسیون داخلی خانه خود داشته باشید اما نباید از مسئله کمبود فضا غافل گردید. منازلی که با عناصر سنتی ایرانی طراحی میشوند، گرمی و حس دعوت کنندگی فراوانی در فضای خود دارند. ترکیب ترکه و شاخه بید میتواند روشی مؤثر برای آوردن سبک ساحلی به فضای داخل باشد. پیشنهاد چهارم، ایده برای اتاق نشیمن است که از کنار هم قرار دادن کاناپههای تیره و فرش سنتی نیز ترکیب زیبایی پدید میآید.

از این مسئله که بگذریم، اگر اصلاً حالتی را در نظر بگیریم که قدمت مبلمانمان هم با هم هماهنگی داشته باشد، باز هم گنجایش فضای ما به حد کافی نیست. بزرگترین اشتباه در چیدمان دکوراسیون داخلی با توجه به تصویری که در زیر مشاهده میکنید، این است که عناصر و المانهایی که در کنار هم چیده میشوند، هیچ ارتباطی با یکدیگر و همچنین فضای مورد نظر، ندارند. یکی از بزرگترین چالشها در طراحی دکوراسیون این است که ما نمیدانیم چه رنگ مبلمان با چه ابعادی با چه چیدمانی، مناسب فضاهای کوچک است و عموماً در این مورد اشتباه میکنیم. باید بگوییم که اگر در تصویر زیر مشاهده کنید، میبینید که مبلمان با خط و خطوط مشخص در کنار بوفه قرار گرفته و بوفه در جایی واقع شده که فقط مثل این است که باید قرار میگرفته و هیچ کاربردی ندارد. بعد از آن می توانید درست مثل عکس بالا یک شمعدان زیبا و منحصر به فرد داشته باشید.

معمولا در خانه های دوبلکس به علت باز بودن فضای بین طبقه پایین و بالا ، صدا به راحتی منتقل شده و این می تواند باعث نارضایتی ساکنین باشد. نور باعث افزایش انرژی مثبت و از بین رفتن انرژی های منفی میشود. برای این کار از کوسنهای بزرگ و پشتی با طرح ایرانی استفاده میشود. او می تواند برنامه ای برای تکمیل پروژه ترسیم کند و همچنین پیشنهاداتی برای استفاده از مواد ارائه دهد. برنامه ریزی زمان مراحل ساخت و سایر مستندات نیز باشد. طراحی داخلی یا بطور تخصصی تر معماری داخلی شامل هزاران نمونه از طراحی و ساخت دکوراسیون با رنگ و شکل های متنوع است که در عرصه های متفاوتی به اجرا رسیده، در این بخش قرار گرفته قیمت دکوراسیون داخلی خانه است. همچنین متریال متنوعی را می توان در ساخت آنها به کار برد، ترکیب فرم و متریال خاص، هویت منحصر به فردی به فضاهای داخلی ویلا می بخشد.