روش های عیب یابی پی ال سی آسیا پی ال سی

روش های عیب یابی پی ال سی آسیا پی ال سی

PLC بزرگ نیز از جمله دستگاه‌هایی است که در هنگام زیاد بودن تعداد ورودی‌ها و خروجی‌ها و یا عملیات پیچیده از آن خرید plc زیمنس استفاده‌های فراوانی می‌شود. کاربرد PLC بزرگ برای هدایت PLC‌های کوچک نیز از جمله مهم‌ترین مواردی است که نباید از آن‌ها غافل شد. لازم به ذکر است که برنامه‌نویسی انواع PLC بزرگ با بهره گیری از زبان‌هایی با سطح بالا انجام می‌شود. PLC اطلاعات دستگاه‌ها و حسگرها را از طریق واحد ورودی دریافت می‌کند.

  • ورودی می‌تواند از طریق سنسورها، انواع کلید قطع و وصل و یا عوامل مکانیکی دریافت شود.
  • همچنین کنترل کننده‌های منطقی برنامه‌پذیر می‌توانند سنسورها و محرکهای زیادی را مانیتور و کنترل کنند.
  • چون روشن هم نمی شود، نمی توان با نرم افزار هم حتی به آن وصل شد.
  • مرکز ذهن دیجیتال با نام مختصر دیجیمایند شناخته میشود که یک سیستم جامع، منسجم و منظم در حوزه مهندسی الکترونیک میباشد.
  • ماژول CPU را می‌توان به نوعی مغز PLC دانست که وظیفه اجرای برنامه‌ها، و مدیریت وظایف محول شده به PLC را بر عهده دارد.

اگر دستگاه خروجی مطابق مانیتور دستگاه برنامه نویسی فرمان روشن شدن دریافت کند اما نشانگر وضعیت ماژول خروجی همچنان خاموش باشد، امکان دارد ماژول خروجی یا پردازنده دچار نقص شده باشد. طرز کار نشانگر (چراغ) وضعیت منطقی ماژول های خروجی و ورودی به یکدیگر شباهت دارد. نشانگر وضعیت LED، نشان دهنده این است که آیا مدار منطقی ماژول خروجی از پردازنده فرمان روشن شدن را دریافت کرده است.

اتصال سیم سخت ورودی‌ها و خروجی‌ها شامل اجرای کابل‌های چند هسته‌ای از ماژول‌ها به دستگاه‌های فیلد و اتصال سیم‌ها در دو انتها، معمولاً با پایانه‌های پیچی است. ماژول‌های ورودی/خروجی ، همراه با شرطی‌سازی سیگنال‌های ورودی و خروجی به و از پردازنده ، جداسازی الکتریکی را بین اجزای الکترونیکی داخلی ماژول‌های ورودی/خروجی و اتصالات ترمینال آن فراهم می‌کنند. جداسازی الکتریکی برای محافظت از اجزای الکترونیکی داخلی ماژول ها ضروری است و معمولاً به صورت اپتیکال با کوپلرهای نوری انجام می شود که گاهی اوقات به آن اپتوایزولاتور می گویند. عملکرد اصلی ماژول های ورودی این است که سیگنال های ورودی دریافتی از دستگاه های فیلد را در قالبی که پردازنده می پذیرد، تنظیم می کند. عملکرد اصلی ماژول های خروجی این است که سیگنال های خروجی ارسال شده از پردازنده PLC را در قالبی که دستگاه های فیلد می پذیرند، تنظیم کنند.

چگونه یک plc را برای پروژه های خود انتخاب کنیم؟

هر پی ال سی هدف مشخصی دارد در حقیقت فرایند رسیدن به آن هدف برنامه‌ای است که توسط برنامه نویس نوشته شده و داخل پی ال سی قرار داده شده است. در واقع بخش اصلی پی ال سی پردازنده یا CPU است که برنامه کاربر در حافظه آن قرار می گیرد. اطلاعات محیطی از طریق ورودی ها وارد پردازنده یا CPU شده و براساس برنامه ای که از قبل نوشته شده دیتای وارد شده تحلیل می شود و خروجی ها در زمان مناسب فعال و غیر فعال شده و یک فرایند را کنترل می کنند.

سیستم ورودی/ خروجی چگونه کار می‌کنند

اساساً یکی از مهمترین مزایای استفاده از ماژول‌های ورودی و خروجی ایجاد ایزولاسیون بین پی ال سی و دنیای بیرون است. قرار نیست مشکلات احتمالی (نویز، سیگنالهای ناخواسته و…) که در خارج از کنترلر وجود دارد، روی آن اثری بگذارد. یکی دیگر از موارد نیاز به تعمیر PLC نشان ندادن وضعیت صحیح است. اگر مانیتور دستگاه برنامه نویسی برای دستورالعمل های شرطی نشانه وضعیت صحیح را نشان نمی دهد.

پی ال سی چیست ؟

و کلیه مطالب در رابطه با PLC، انواع آن، کاربردهای آن را به دست آورند. ما نمی ‌وانیم گروه های ورودی و خروجی ساکن پردازنده استفاده نشده را به ورودی و خروجی راه دور اختصاص دهیم. اگر دو گروه ورودی و خروجی در یک اسلات شاسی باشند؛ از این نوع آدرس استفاده می‌شود. هنگامی که یک گروه ورودی و خروجی در دو اسلات شاسی پخش می شود؛ از این نوع آدرس دهی کمک می‌گیریم. ما می‌توانیم با استفاده از این با کمک برنامه نویس یا رابط اپراتور، حالت پردازنده را تغییر دهیم.